در حال حاضر افراد بیشتر از قبل به زیبایی خود اهمیت می دهند و این موضوع تنها برای قشری خاص نیست و در همه افراد با هر سن و جنسیتی وجود دارد. از این رو جراحی بینی پرطرفدار ترین عمل زیبایی می باشد. اما جهت بهره مند شدن از نتیجه مورد نظر ، نیاز به انتخاب متخصص متبحر داریم. بسیاری از افراد نمی دانند ، ویژگی جراح بینی متبحر چیست. به دلیل تعدد جراحان بینی ، انتخاب جراح متبحر بینی برای افراد متقاضی کمی دشوار است. به طبع قبل از عمل بینی اولین دغدغه بیماران این است که بهترین جراح کدام پزشک است؟ چگونه می توان بهترین جراح بینی تهران را یافت؟ یا ویژگی های بهترین جراح برای بینی چیست؟ در این مقاله سعی می کنیم به سوالات شما درباره جراح متبحر بینی در تهران پاسخ دهیم.

بهترین جراح بینی تهران

ویژگی های بهترین جراح بینی تهران

 • جراح خوب بینی از انجام انواع جراحی زیبایی بینی با هر میزان ضخامت پوست، نتایج مطلوبی کسب خواهد کرد.
 • پزشک وجدان کاری دارد. در واقع او بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، رضایت و سلامت بیمار را اولویت قرار می دهد.
 • جراح حرفه ای با تسلط بر علم زیبایی شناسی و هم چنین برخورداری از خلاقیت می تواند بهترین نتیجه را برای بیمار رغم بزند.
 • ایشان می توانند فرم نهایی بینی را تصور کنند و دیدگاه کلی از جراحی را در اختیار فرد متقاضی قرار دهند.
 • پزشک با صبر و حوصله به تمام سوالات و دغدغه های بیمار جواب می دهد.
 • ایشان می تواند اعتماد فرد متقاضی را جلب نموده تا بیمار با آرامش خاطر اقدام به جراحی بینی نماید.
 • متخصص جراحی زیبایی بینی ، موظف است بیمار را از اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی آگاه سازد. چرا که رعایت این نکات در نتیجه نهایی و تسریع روند بهبودی بسیار موثر است.
 • جراح خوب بینی آزمایشات لازم را تجویز کرده و سوابق بیماری فرد را مورد بررسی قرار می دهد.
 • متخصص گوش ، حلق و بینی ، با توجه به سلیقه و تناسبات صورت بیمار اقدام به عمل زیبایی بینی می نماید.
 • جراح موظف است زمانی که بیمار انتظار معقولی از عمل بینی ندارد، نسبت به متقاعد کردن وی اقدام نماید. در صورتی که بیمار بر خواسته خود پا فشاری داشت، از جراحی کردن وی صرف نظر نماید.
 • بهترین جراح و متخصص بینی علاوه بر اصلاح ایرادات ظاهری بینی ، مشکلات عملکردی بینی را هم در نظر خواهد گرفت.
 • توجه داشته باشید که تنها تحصیلات عالی رتبه نشانی بر خوب بودن پزشک نیست. چرا که ممکن است یک جراح در انجام جراحی بینی استخوانی موفق باشد اما در جراحی بینی گوشتی مهارت کافی را نداشته باشد.

 

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی تهران

روش های مختلفی برای انتخاب و آشنایی با جراح خوب بینی وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 • برای انتخاب پزشک خوب می توانید از دوستان ، آشنایان و اطرافیان خود که قبلا اقدام به جراحی زیبایی بینی نموده اند و از نتیجه آن راضی هستند، پرس و جو کنید.
 • شما می توانید با جستجو در گوگل و سایر موتور های جستجو ، لیستی از جراحان بینی خوب را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه این لیست می توانید به سایت جراحان مراجعه کنید و در قسمت درباره دکتر رزومه کاری و میزان تحصیلات جراح را بررسی نمایید.
 • مشاهده نمونه کار های جراح متبحر از اهمیت بالایی برخوردار است و نشانگر میزان مهارت و تجربه جراح می باشد. به این منظور می توانید به گالری تصاویر موجود در سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.
 • همچنین می توانید با مطب تماس بگیرید و با تعیین وقت قبلی حضورا به مطب رفته و علاوه بر مشاهده نمونه کار های ایشان به بررسی میزان رضایت افرادی که برای معاینه پس از جراحی به آنجا مراجعه نمودند، بپردازید.

 

جراحی ترمیمی بینی توسط بهترین جراح بینی

در مواردی که افراد به دلیل انتخاب پزشک کم تجربه دچار عوارض جانبی شده اند، و از نتیجه و فرم نهایی بینی خود راضی نیستند، اقدام به جراحی بینی ترمیمی خواهند کرد.

مواردی که در عمل ترمیمی بینی انجام می شود عبارتند از :

 1. نا متقارنی سوراخ های بینی
 2. بروز مشکلات تنفسی ناشی از پروسیجر قبلی
 3. عدم اصلاح کامل ایراداتی که در پروسه عمل اولیه برطرف نشده همچون قوز ، انحراف ، کجی و غیره
 4. اصلاح افتادگی نوک بینی
 5. اصلاح بیش از حد سربالا شدن نوک بینی
 6. اصلاح بیش از حد کوچک شدن بینی
 7. اصلاح فاصله مابین سوراخ های بینی
 8. عدم قرار گیری پره های بینی در محل مناسب
 9. کم یا زیاد بودن فاصله نوک بینی تا لب بالا

 

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی از دید جراح

زمانی که ایرادات بینی زیاد باشد ، برای انجام جراحی مجدد باید حداقل یک سال صبر کرد. این مدت برای این است که بعد از یک سال علاوه بر ترمیم بافت هایی که طی جراحی آسیب دیده اند، تورم بینی نیز از بین رفته و ایرادات بینی کامل قابل تشخیص است.

چه بسا برخی از ایراداتی که بعد انجام پروسه مشاهده می شود، تنها به دلیل تورم است و بعد از فروکش کردن آن ، خود به خود برطرف خواهد شد.

بنابراین برای جلوگیری از عوارض بیشتر و مشکلات جبران ناپذیر ، نباید برای انجام این جراحی عجله کرد.

اما در مواردی که ایرادات بینی ناچیز باشند ، طبق صلاح و تایید پزشک و پس از معاینه دقیق می توان عمل را بعد از گذشت ۶ ماه انجام داد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی توسط بهترین جراح بینی تهران

به طور کلی عمل زیبایی بینی در دسته عمل های پیچیده قرار گرفته و با هر بار که این جراحی مجددا تکرار می شود ، پیچیده تر هم خواهد شد. بنابراین هزینه جراحی ترمیمی بینی از جراحی بینی اولیه بیشتر است.

 

انواع روش های جراحی بینی از دید بهترین جراح بینی تهران

بسته به سلیقه و مهارت جراح انتخابی شما ، عمل بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود. در ادامه مختصرا هر یک از این دو روش را توضیح خواهیم داد.

 • جراحی باز بینی

در این جراحی برش ها در تیغه وسط بینی که ما بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) قرار دارد ، ایجاد می شود و پس از اینکه پوست به وسیله ابزاری مخصوص از ساختار بینی جدا شد، تغییرات مورد نیاز اعمال می شود.

در این روش متخصص ، اشراف کاملی به ساختار و  بافت بینی دارد، به همین دلیل امکان بروز خطا و عوارضی همچون نامتقارنی سوراخ های بینی و مشکلات تنفسی بسیار کم است.

 • جراحی بسته بینی

در این روش برشی در قسمت خارجی پوست ایجاد نمی شود و تمام برش ها از درون سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. در جراحی بسته بینی ، جراح دید کاملی به داخل بینی ندارد، بنابراین بیشتر مناسب افرادیست که بینی شان دارای ایراد چندانی نیست.

از مزیت های این روش می توان با کم بودن میزان ضخامت و کبودی بینی و هم چنین کوتاه بودن دوران نقاهت اشاره نمود.

این روش معمولا به دلیل محدودیت دیدی که برای پزشک ایجاد می کند، اولویت دوم آنهاست.

 

 

بررسی انواع فرم بینی توسط بهترین جراح بینی تهران

بینی افراد را به توجه به اینکه گوشتی هستند یا استخوانی، می توان به دو فرم طبیعی و فانتزی جراحی کرد. ما در ذیل توضیحاتی در این رابطه خدمت تان شرح داده ایم:

جراحی زیبایی بینی طبیعی

هدف از تغییر فرم نچرال بینی ، بهبود شکل، پروفایل یا تناسب بینی جهت ارتقاء توازن صورت می باشد.

اگر شما از پهنا، شیب پل، مدل سربالا یا شکل سوراخ های بینی تان ناراضی هستید و می خواهید این مشکلات را به شکلی بسیار طبیعی و به گونه ای برطرف کنید که سایرین به سختی متوجه پروسه عمل تان شوند، جراحی طبیعی بینی می تواند شما را در شکل دهی مجدد و متناسب کردن بینی تان با بقیه صورت، کمک کند.

با این جراحی زیبایی یک بینی طبیعی کاملاً متوازن خواهید داشت که برازنده صورتتان بوده و اصلاً مصنوعی به نظر نرسیده و آثار جراحی در آن نمایان نخواهد بود.

 

بهترین جراح بینی تهران

 

جنبه های استراتژیک اصلی جراحی بینی طبیعی چیست؟

شکل دادن غضروف در یک موقعیت آناتومیک طبیعی؛ با این کار بینی بیش از اندازه کوچک نشده و بر روی پل آن قوس زیادی ایجاد نمی شود.

 • بازیابی غضروف کافی برای به حداقل رساندن عدم تقارن سوراخ بینی
 • به حداقل رساندن بالا بودن نوک بینی جهت جلوگیری از سربالا بودن بیش از حد بینی
 • حفظ غضروف کافی به منظور جلوگیری از بالا کشیده شدن بیش از حد سوراخ های بینی
 • به حداقل رساندن استفاده از گرافت های بینی که باعث نوک تیز شدن بینی می شود.

جراحی زیبایی بینی فانتزی

ویژگی های بینی فانتزی دقیقا مغایر با بینی طبیعی باست. بهترین جراح بینی در تهران در طی این پروسه ، تغییرات زیر را اعمال می کند:

 1. وجود قوس روی بینی : در این فرم از بینی جراح اقدام به ایجاد قوس تقریباً زیادی بر روی پل بینی می نماید.
 2. کوچک بودن بینی : حجم تقریباً زیادی از غضروف ها و بافت های بینی در عمل بینی به فرم فانتزی کم شده و این امر منجر به کوچک شدن بینی می شود. البته باید این نکته را عارض شویم که این کار باید با دقت بسیار زیاد و توسط پزشکی حاذق صورت بگیرد در غیر این صورت ممکن است بینی بیش از اندازه کوچک شده و فرد دچار مشکلات تنفسی شود.
 3. زاویه زیاد بین لب و بینی بالا : فاصله ای که در فرم فانتزی بین لب و بینی ایجاد می شود حدود ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می باشد. به همین دلیل است که پزشکان فرم فانتزی را برای افرادی با فاصله زیاد بین لب و بینی توصیه نمی کنند.