روش تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت : پیری معمولاً با مشکلات بسیاری برای افراد همراه است که یکی از رایج ترین آن ها، کاهش میزان تولید الاستین و کلاژن بدن می باشد؛ حجم صورت در اثر کاهش الاستین و کلاژن تحلیل رفته و این امر موجب بروز مشکلات ظاهری همچون چین و چروک بر روی پوست می شود.

تزریق چربی نه تنها حجم از دست رفته صورت را به آن باز می گرداند بلکه منجر به برطرف شدن چین و چروک های پوست شده، حفره هایی که بنا به دلایل مختلف در پوست ایجاد شده اند را پر نموده و با انجام این روش می توان نواحی گوناگون صورت همچون گونه ها را حجیم تر و برجسته تر نمود.

 

تزریق چربی صورت

 

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

پزشک قبل از انجام این روش جوانسازی با بیمار درباره انتظاراتش صحبت کرده و در رابطه با میزان افزایش حجم با تزریق چربی با فرد متقاضی به توافق می رسد.

سپس نکاتی که بیمار باید قبل از این روش انجام دهد را خدمت او شرح می دهد. از جمله این نکات مراقبتی می توان به عدم مصرف دخانیات، نوشیدنی های حاوی الکل، روغن ماهی و ویتامین ای حدود ۲ هفته قبل از تزریق چربی اشاره کرد.

در روز موعود، پزشک اقدام به مشخص کردن اندامی که قرار است از آن چربی استخراج شود نموده و بعد از بی حس نمودن آن، میزان چربی مورد نیاز را برداشت می کند.

چربی برداشت شده به طور معمول خالص نبوده، مقداری خون و مواد دیگر نیز همراه با آن وجود دارد که پزشک برای خالص سازی آن از سانتریفیوژ استفاده کرده یا چربی را با آب شستشو می دهد.

سپس با استفاده از سرنگی مخصوص چربی خالص را به اندام هدف که همان صورت می باشد تزریق می نماید.

مزایای تزریق چربی

حجم دهی به صورت می تواند با فیلرهای دیگری همچون ژل ها نیز انجام شود اما دکتر علی رضا امامی با توجه به مزایای بی شمار روش تزریق چربی ، از این روش برای حجیم نمودن صورت استفاده می نمایند. از جمله مزایای این روش جوانسازی عبارتنداز:

  • موجب ایجاد حساسیت و واکنش های آلرژیک در بیماران نمی شود؛ دلیل این موضوع این است که چربی از بدن خود فرد گرفته می شود.
  • چون چربی از بدن خود بیمار استخراج می شود با هزینه های گزاف برای بیمار همراه نخواهد بود.
  • ایمن بوده و در صورت انجام توسط پزشکی حاذق، جز مقداری تورم، درد و کبودی عارضه دیگری برای بیمار به دنبال نخواهد داشت.
  • نیاز به سپری کردن دوران نقاهت خیلی طولانی نداشته وبیمار خیلی سریع می تواند به زندگی روزمره خود بازگشته و انجام فعالیت های شخصی اش را از سر بگیرد.