تزریق چربی

تزریق چربی یکی از رایج ترین و کم عوارض ترین روش های جوانسازی می باشد که با هدف حجم دهی به قسمت های مختلف صورت و بدن انجام خواهد شد. چربی مورد استفاده در این روش برگرفته از بدن خود فرد است و به همین دلیل هیچ عوارضی برای بیمار نخواهد داشت و کاملا سازگار با بدن اوست.

مراحل تزریق چربی

در محله اول از طریق روش لیپوساکشن چربی از قسمت هایی از بدن فرد که به راحتی با ورزش یا کم غذا خوردن از بین نمی روند، گرفته خواهد شد. این مرحله باید با نهایت دقت انجام شود تا به چربی آسیبی نرسد.

در مرحله دوم به منظور خالص شدن چربی از مایعات و سایر موادی که به آن چسبیده، در دستگاه سانتریفیوژ گذاشته خواهد شد.

در نهایت چربی خالص شده با استفاده از سرنگ مخصوص در نواحی مورد نظر تزریق می شود.

تزریق چربی

کاربرد های تزریق چربی

  • حجم دهی به گونه ها
  • حجم دهی با چانه
  • حجم دهی به لب ها
  • رفع گودی زیر چشم
  • حجم دهی به قسمت های مختلف بدن همچون سینه ، باسن ، ران و غیره
  • جوانسازی دست ها

شرایط لازم برای تزریق چربی

توجه داشته باید که برای انجام این روش باید بدن فرد متقاضی از چربی اضافه برخوردار باشد ، سیگاری نباشد. همچنین سلامت جسمانی فرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی نسبت به سایر فیلر ها از مزیت بیشتری برخوردار است. این مزیت ها عبارتند از:

در این روش چربی برگرفته از بدن خود فرد است. به همین جهت حتی برای تزریق های زیاد همچون 500 سی سی برای باسن هم می توان از این روش استفاده نمود.

در صورتی که بخواهیم این حجم را با ژل پر کنیم هزینه بسیار بیشتری دارد و امکان جا به جایی آن بسیار زیاد است. اما به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته شده با بدن سازگاری دارد ، همچنین چون جزو سلول های زنده بدن می باشد به ناحیه تزریق شده پیوند خورده و عروق و بافت های بدن آن را احاطه خواهند کرد ( به بدن جوش می خورد ) و امکان جابه جایی وجود ندارد.

از لحاظ ماندگاری چربی بدن را از نواحی ای چون شکم ، پهلو ، باسن و غیره بر میدارند که نسبت به ورزش مقاوم بوده و از نواحی ای چون صورت که به راحتی با رژیم و ورزش آب می شوند، استفاده نخواهد شد. اما ماندگاری چربی دائمی نیست و پس از مدتی جذب بدن می شود.

تزریق چربی

هزینه تزریق چربی

با توجه به اینکه در این روش چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، هزینه آن در مقایسه با روش های دیگر چندان زیاد نیست و افراد با کمترین هزینه می توانند به فرم یده آل خود برسند. اما هزینه نهایی آن پس از معاینه توسط پزشک مشخص خواهد شد.