جراحی بينی طبيعی

جراحی بينی طبيعی : به طور کلی بینی علاوه بر عملکرد تنفسی که دارد در زیبایی چهره نیز نقشی اساسی ایفا می کند ، بنابراین در صورتیکه دارای اختلال یا ایرادی در فرم و بدنه ظاهری باشد می تواند زیبایی چهره را به چالش بکشد.

عمل جراحی بینی می تواند در عین حفظ عملکرد اصلی بینی ، اقدام به رفع نقایص بینی نموده و میان اعضای صورت و بینی تناسب برقرار نماید.

 

فاکتورهای مهم در جراحی بينی طبيعی

  1. نوع بینی
  2. ضخامت پوست بینی

در چه سنی می توان اقدام به جراحی بینی نمود ؟

از آنجایی که رشد بدن تا پیش از پایان یافتن سن بلوغ فعال است نباید قبل از آن اقدام به جراحی بینی نمود.

بنابراین بهترین سن جهت انجام جراحی بینی پس از اتمام سن بلوغ می باشد که معمولا در دختران پس از ۱۶ سال و در پسران بعد از ۱۸ سال می توان جراحی بینی را انجام داد.

 

 

چه افرادی کاندید مناسب جراحی بينی طبيعی می باشند ؟

  • افرادی که از بینی های گوشتی برخوردارند.
  • آقایان ، عموما هدف اکثر آقایان از جراحی بینی رفع مشکلات بینی بوده و خواهان حفظ ویژگی های مردانه بینی می باشند لذا جراحي بيني طبيعي برای آقایان گزینه مناسبی می باشد.
  • افرادی که می خواهند پس از جراحی بینی ، بینی شان فرمی طبیعی داشته باشد و نتوان تشخیص داد که بینی شان تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

ویژگی های جراحی بينی طبيعی

  • میان بینی و پیشانی زاویه ای مناسب ایجاد می کند.
  • از کوچک کردن بیش از اندازه حفره های بینی خودداری می کند.
  • از تیز نشدن نوک بینی پیشگیری می نماید.
  • قوس بینی به مقداری جزئی و طبیعی ایجاد می شود.
  • بین لب و بینی زاویه مناسبی ایجاد می کند.

نحوه جراحی بينی طبيعی

در جراحي بيني طبيعي ، جراح بینی اقدام به تقویت بافت بینی نموده و تغییرات مورد نظر روی بینی را بصورت طبیعی و به گونه ای اعمال می کند که بینی پس از جراحی دستخوش اختلالاتی مانند مشکلات تنفسی ، انحراف ، افتادگی در قسمت نوک بینی و غیره نشود.

در جراحی بيني طبيعي ، می بایست قوس کمی روی بینی وجود داشته باشد بطوری که پشت بینی صاف باشد. در حقیقت در جراحي بيني طبيعي ، فقط اشکالات ظاهری بینی مرتفع شده و تغییرات پیچیده ای روی بینی اعمال نمی شود.

در جراحي بيني طبيعي ، به دلیل اینکه تغییراتی بسیار جزئی در بافت بینی ایجاد می شود از بروز مشکلات احتمالی که پیشتر اشاره نمودیم جلوگیری به عمل می آید.