با توجه به اینکه امروزه جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیاری دارد؛ تعدد جراحان بینی نیز بیشتر شده و از آنجایی که جراح بینی در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه همچون دکتر علیرضا امامی ، جراح بینی تهران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

همانطور که می دانید انجام جراحی بینی ، جز در مواقع درمانی، ضروری نیست، بنابراین افراد قبل از عمل بینی ، به اندازه کافی زمان دارند تا جراح بینی خوب و مورد نظر خود را پیدا کنند.

چه بسا در بسیاری از موارد افرادی که با دقت به انتخاب جراح بینی خوب نمی پردازند، دچار مشکلات متعددی می شوند. در این حالت برای اصلاح این عوارض اقدام به جراحی بینی ترمیمی خواهند کرد.

 

جراح بینی تهران

 

مشکلاتی که بر اثر عدم انتخاب جراح بینی خوب ممکن است برای افراد پدید آید عبارتند از:

 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • بیش از حد سربالا شدن نوک بینی که اصطلاحا به آن بینی خوکی گفته می شود.
 • بروز مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی اولیه
 • نا متقارن شدن سوراخ های بینی
 • بر طرف نشدن کامل ایرادات بینی چون قوز یا کجی بینی
 • و غیره از جمله عوارضی است که ممکن است برای افراد پدید آید.

بینی به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت، نقش بسزایی در تناسبات صورت فرد داشته و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره افراد خواهد گذاشت. این امر باعث شده تا امروزه جراحی زیبایی بینی ، یکی از رایج ترین عمل های زیبایی میان اقشار مختلف مردم باشد. از این رو تعدد جراحان بینی نیز بسیار زیاد شده.

در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های جراح بینی خوب می پردازیم:

 1. جراح بینی باید با داشتن وجدان کاری، سلامت و رضایت بیمار را اولیت قرار داده و تنها منافع مالی خود را در نظر نگیرد.
 2. جراح باید قادر به انجام انواع جراحی بینی باشد و تجربه های بسیاری داشته باشد.
 3. جراح موظف است قبل از جراحی بینی ، به بررسی سلامت جسمانی و روانی و همچنین سوابق بیماری یا حساسیت دارویی فرد بپردازد.
 4. جراح بینی خوب با داشتن خلاقیت و آگاهی از علم زیبایی شناسی، دیدگاه کلی از نتیجه جراحی را در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.
 5. جراح موظف است فرد را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد، زیرا رعایت این نکات در روند بهودی و نتیجه جراحی تاثیر گذار می باشد.
 6. جراح باید با در نظر گرفتن سلیقه و تناسبات صورت فرد اقدام به جراحی نماید.
 7. در صورتی که بیمار انتظار معقلانه ای از جراحی بینی نداشته باشد، ابتدا برای متقاعد کردن وی تلاش کند در غیر این صورت از انجام عمل صرف نظر کند.

 

جراح بینی تهران

 

نحوه انتخاب جراح بینی

 • پرس و جو از دوستان و آشنایان
 • تهیه لیستی از جراحان بینی
 • مراجعه به سایت ایشان و بررسی سوابق تحصیلی و رزومه کای پزشک
 • مشاهده نمونه کار های جراح بینی از طریق گالری تصاویر یا صفحه اینستاگرام پزشک
 • مراجعه حضوری به مطب و بررسی رضایت بیمارانی که بعد از عمل به مطب مراجعه نمودند.

انتخاب بهترین فرم بینی

” بهترین فرم بینی برای من کدام است؟ “ این شایع ترین و پرتکرارترین سوالی است که افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی هنگام مراجعه به مطب دکتر علیرضا امامی ، جراح بینی تهران از ایشان می پرسند. در پاسخ باید بگوییم تعیین بهترین فرم بینی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم.

نکته مهمی که افراد هنگام انتخاب فرم بینی باید به آن توجه داشته باشند این است که با پزشک خود همکاری و تعامل زیادی داشته باشند. در همین راستا همه توقعات منطقی و انتظارات معقولی که از نتیجه جراحی زیبایی بینی دارید را با پزشک خود در میان گذاشته و در نهایت انتخاب فرم بینی را به پزشک خود بسپارید.

یک پزشک خوب به دلیل داشتن تجربه و مهارت زیاد، برخورداری از قدرت تصور بالا و همچنین آشنایی با اصول ریاضی و زیبایی شناسی بهتر از هر شخص دیگری قادر به انتخاب بهترین فرم بینی برای شماست. او به خوبی زوایای میان بینی و سایر اجزای صورت تان را مورد بررسی قرار داده و فرمی از بینی را برای تان انتخاب می نماید که بیشترین تناسب را با اجزای صورت تان داشته باشد.

نوع بینی :

اساسی ترین عامل و تعیین کننده ترین فاکتور در فرم بینی ، نوع بینی است به طوریکه اگر بینی فرد گوشتی باشد حق انتخاب نداشته و فقط می تواند بینی خود را به فرم طبیعی جراحی کند. این در حالی است که افرادی با بینی های استخوانی می توانند با در نظر گرفتن فاکتورهای دیگری که در ادامه آورده شده است یکی از دو فرم فانتزی یا طبیعی را انتخاب نمایند.

 

جراح بینی تهران

 

جنسیت :

صورت خانم ها معمولاً ظریف و کوچک و صورت آقایان بزرگ، درشت و استخوانی است. از طرفی بینی فانتزی تنها با صورت هایی تناسب دارد که ظریف و کوچک باشند در نتیجه با صورت آقایان هیچ تناسبی نداشته و نه تنها موجب جذابیت بیشتر آن ها نمی شود، بلکه از جذابیت شان نیز خواهد کاست. در صورتی که جنسیت موجب ایجاد محدودیت در انتخاب فرم بینی برای خانم ها نمی شود.

سیلقه :

سلیقه افراد و انتظارات هر یک از آن ها از ظاهر بینی با دیگری متفاوت می باشد. برخی زیبایی را در عروسکی و کوچک بودن بینی و برخی دیگر در طبیعی بودن اجزا می بینند بدیهی است که جراحی بینی فانتزی برای دسته اول و جراحی بینی طبیعی برای دسته دوم مناسب تر بوده و به سلیقه آن ها نزدیک تر است.

ویژگی های منحصر به فرد صورت :

موارد بسیاری باید در این رابطه مد نظر قرار داده شوند که یکی از آن ها فاصله میان لب و بینی می باشد. در صورتی که فاصله لب و بینی تان زیاد است جداً از جراحی بینی به فرم فانتزی خودداری کنید زیرا نوک سربالای آن موجب بیشتر شدن این فاصله و تحت تاثیر قرار دادن زیبایی افراد می شود.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

برخی از افراد دچار این باور اشتباه هستند که با انتخاب بهترین جراح بینی تهران یا هر شهر دیگری که در آن ساکن هستند به بهترین نتایج از جراحی بینی دست پیدا خواهند کرد در صورتی که چنین نبوده و انتخاب جراح بینی به تنهایی نتیجه این عمل جراحی را تضمین نخواهد کرد. شما در کنار انتخاب یک جراح بینی خوب باید یکسری نکات و دستورالعمل ها که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره نموده ایم را نیز رعایت کنید:

 • به دلیل اینکه جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام شده و آثار این مواد بیهوشی برای مدتی در فرد باقی خواهد ماند لذا توصیه دکترعلیرضا امامی ، جراح بینی تهران به بیماران خود این است که حتماً با یکی آشنایان خود برای جراحی بینی مراجعه نموده و ایشان بیمار را به بیمارستان برساند.
 • از خوردن و آشامیدن چون ممکن است موجب بروز حالت تهوع در شما شود برای ۴ ساعت اجتناب نموده و بعد از گذشت این مدت زمان فقط کمی آبمیوه طبیعی یا آب بنوشید.
 • به منظور کاهش هرچه سریع تر تورم ناشی از جراحی بینی که از عوارض شایع و طبیعی این عمل جراحی می باشد، برای ۳ روز بر روی بینی کمپرس سرد و در ۳ روز بعدی کمپرس آب گرم قرار دهید.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی :

 • حتماً بر روی بینی تان چسب بچسبانید زیرا به مدت ۲ هفته بر فرم گیری هرچه بهتر بینی تان تاثیر داشته و برای حدود ۲ ماه نیز موجب می شود تا ورم بینی تان سریع تر فروکش نماید.
 • به مدت حداقل ۱۴ روز اقدام به مصرف دخانیات، نوشیدنی های حاوی الکل و داروهای رقیق کننده خون نکنید.
 • به هیچ عنوان طی روزهای ابتدایی فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • بهتر است برای ۲۴ ساعت استراحت مطلق داشته و بیشتر از این مدت زمان را به استراحت مطلق اختصاص ندهید زیرا این کار با ریسک لخته شدن خون در پا و بروز یبوست در شما همراه خواهد بود.
 • طی روزهای ابتدایی غذاهای نرم و آبکی میل نمایید.
 • از خوردن غذاهای تند، حاوی نمک و ادویه جات زیاد اجتناب کنید و غیره.