رفع غبغب

رفع غبغب : در حقیقت غبغب به دلیل تجمع چربی در زیر پوست به خصوص در نواحی فک تحتانی و اطراف گردن پدید می آید و منجر به افتادگی این نواحی می گردد و عمدتا در اثر عوامل ژنتیکی ، افزایش وزن و افزایش سن بروز می کند. در واقع این عارضه در همه افراد مشاهده شده اما در افرادی که دارای اضافه وزن هستند، این مسئله بیشتر مشهود است.

معمولا غبغب زمانی قابل مشاهده است که فک پایین باز شده یا سر فرد به سمت پایین خم شد  باشد. اغلب این عارضه بر اثر عوامل وراثتی پدید می آید اما با انجام یک سری اقدامات می توان آن را از بین برد.

رفع غبغب

وجود غبغب علاوه بر اینکه چهره افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، موجب کاهش اعتماد به نفس فرد نیز خواهد شد.

امروزه روش های مختلفی برای رفع غبغب به وجود آمده است و انتخاب آن به پزشک بستگی دارد.

علت ها و عوامل

برای اینکه بتوان بهترین راه درمانی را برای بر طرف نمودن این عارضه انجام داد ، باید مشخص گردد که غبغب به چه دلیل ایجاد شده. دلایل اصلی که موجب برزو غبغب می شوند عبارتنداز :

  • ژنتیک
  • افزایش سن
  • افزایش وزن
  • رفع غبغب

امروزه روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب وجود دارد ولی افراد برای اینکه بتوانند نتایج مطلوب و ماندگاری از روش های درمانی حاصل کنند ، باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد نمایند و تابع رژیم غذایی مخصوصی شوند.

رفع غبغب

لیپوساکشن

چانه یکی از قسمت های مهم صورت است که تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد داشته و انجام فعالیت های سنگین ورزشی یا روزمره در کاهش حجم آن تاثیر گذار نخواهد بود.

بنابراین به منظور کاهش حجم چانه و کوچک کردن غبغب ، لازم است که جراح زیر چانه شکافی کوچک ایجاد کرده و از طریق آن لوله کانولا را وارد غبغب نماید. با استفاده از این لوله می توان بافت چربی ای که بین پوست و عضله قرار دارد را از محل خارج نمود.

در ساکشن ، با ایجاد سوراخ های کوچک در لایه های چربی ، موجب فرو ریختن چربی ها شده و لایه ای نازک از چربی در محل باقی می ماند.

انجام این فرآیند توسط بی حسی موضعی و به صورت سرپایی امکان پذیر است.

در شرایطی که مشکلات غبغب جدی بوده و بر اثر مسائل ژنتیکی پدید آمده باشد ، می توان از روش جراحی زیبایی لیفت گردن یا مزوتراپی غبغب استفاده نمود .